Oživlé ilustrace pro výstavu J. J. Sempého v Galerii Villa Pellé | Pixman.cz
KONTAKT
Přejít na menu

Oživlé ilustrace pro výstavu J. J. Sempého v Galerii Villa Pellé

Oživlé ilustrace pro výstavu J. J. Sempého v Galerii Villa Pellé

 

 

2017

Světoznámého francouzského ilustrátora a humoristického kreslíře J. J. Sempého znají v Čechách asi jenom čtenáři knih o Malém Mikulášovi, které ilustroval. Nás jeho kresby plné života inspirovaly k vytvoření doprovodného programu v rozšířené realitě.

Možnost neziskové, ale o to víc obohacující spolupráce s Villou Pellé nám přinesla Daniela Sommerová, která v Pixmanech jako projektová manažerka. K uměleckému prostředí má ale blízko, vystudovala kulturologii a dříve pracovala jako produkční výstav.

Výstava v roce 2017 byla první výstavou J. J. Sempého v našich končinách. Hravé satirické ilustrace přímo vybízely, abychom pustili svoji fantazii na oběžnou dráhu. Výsledkem byl doprovodný program v rozšířené realitě, jehož základem byla aplikace Malý Mikuláš. Ta reagovala s více než stovkou reklamních ploch citylight po celé Praze i s ilustracemi přímo na výstavě. Svět Mikuláše, Kryšpína a dalších uličníků tak lidem ožil přímo před očima.

Přečtěte si na našem blogu rozhovor s Danielou: Pixman vs. Malý Mikuláš.
Není to poprvé, kdy jsme se pustili s Galerií Villa Pellé do dobrodružství ve virtuální realitě. Už dříve jsme připravili doprovodný program k výstavě M. Šašek Let č. 59/74.