AR doprovodný program k výstavě Sempé | Pixman.cz
Kontakt
Přejít na menu

AR doprovodný program k výstavě Sempé

AR doprovodný program k výstavě Sempé

Má Mikuláš lapálie?

 

Pamatujete si na naši spolupráci s Galerií Villa Pellé z roku 2017? Jak jsme pustili trochu virtuální reality do fantastického světa ilustrátora Miroslava Šaška si připomeňte tady. A protože nám spolupráce s touto kulturní institucí přijde smysluplná a povznášející, rozhodli jsme se si to zopakovat.

 

Světoznámého francouzského ilustrátora a humoristického J.J. Sempého znají v Čechách asi jenom čtenáři knih o Malém Mikulášovi, které ilustroval. Letošní výstava ve Ville Pellé je první Sempého výstavou v našich končinách. O to větší byla naše radost, že jsme právě při této příležitosti mohli přiložit ruku k dílu.

Výstava hravých satirických ilustrací přímo vybízela, abychom pustili svoji fantazii na oběžnou dráhu. Výsledkem je AR doprovodný program, díky němuž mohou postavy Sempého světa alespoň na chvíli skutečně ožít.

Základem celé práce je aplikace pro Android Malý Mikuláš. Aplikace reaguje se citylighty, kterých bylo po celé Praze více jak 100. Na výstavě potom díky aplikaci můžete rozpohybovat některé ilustrace, takže svět Mikuláše, Kryšpína a dalších uličníků vám ožije přímo před očima.

 

Děkujeme Galerii Villa Pellé za důvěru a spolupráci plnou podnětů.