Virtuální realita pro výstavu M. Šašek Let č. 59/74 | Pixman.cz
KONTAKT
Přejít na menu

Virtuální realita pro výstavu M. Šašek Let č. 59/74 v Galerii Villa Pellé

Virtuální realita pro výstavu M. Šašek Let č. 59/74 v Galerii Villa Pellé

2017

Připravili jsme část doprovodného programu ke krásné a inspirativní výstavě M. Šašek Let č. 59/74 a umožnili jsme návštěvníkům výstavy tvořit svá vlastní umělecká dílka ve virtuálních kulisách Londýna nebo Říma. 

Miroslav Šašek je autor 17 úžasných obrázkových knih o světových metropolích a zemích ze série To je ..., mezi nimi například To je Paříž, Londýn, Řím, New York a další. Český emigrant a světoběžník Miroslav Šašek v nich zachytil jejich historický obraz i dynamiku šedesátých a sedmdesátých let. 

Doprovodný program pod názvem VR Kosmopolita umožnil návštěvníkům této okouzlující výstavy vyzkoušet, jaké to je nasadit si brýle virtuální reality a něco pěkného si v tomto retro světě namalovat.

Galerie Villa Pellé se nachází v krásné novorenesanční budově v rezidenční části Prahy 6 blízko Hradčanské a hostí rozmanité kulturní a společenské akce. Spolupráci jsme navázali na jaře 2017 díky naší kolegyni Daniele Sommerové, která vystudovala kulturologii a dříve pracovala jako produkční výstav. Těšíme se, že naše inovativní nápady obohatí i příští kulturní aktivity této galerie.

Více o inspirativní fúzi umění a technologií si můžete přečíst ve článku VR Kosmopolita na našem blogu.