Virtuální ateliér | Pixman.cz
KONTAKT
Přejít na menu

Virtuální ateliér

Virtuální ateliér

Zápal pro virtuální realitu už nás nějakou dobu drží. Začínali jsme od píky s mobilním rozhraním. To nás přesvědčilo o tom, že virtuální realita je unikátní prostor s ohromným potenciálem, krom toho že je to neuvěřitelná legrace. Byli jsme zvědaví a chtěli se o ní dozvědět víc, takže jsme se rozhodli napsat si Ježíškovi, který zcela výjimečně přišel už v létě a nadělil nám nadupané PC rozhraní pro VR HTC Vive a počítač, na kterém to dává smysl. Přáli bychom Vám vidět ty planoucí dychtivé pohledy, když jsme zásilku rozbalovali.

Pocity z nové hračky byly naprosto nadreálné. Napřed obíhala mezi námi, potom jsme skotačení ve virtuální realitě nalákali rodinné příslušníky, kamarády i klienty. Uspořádali jsme pro Etneterii předváděcí akci, která měla velký ohlas, několik dalších komornějších jsme jich uspořádali přímo u nás v officu. Virtuální realita najednou opravdu rezonovala, postupně vznikalo plodné podhoubí pro kreativní využití VR v i jiných sférách, než jsou hry a porno.

Jediná nevýhoda našeho setu byla jeho výrazná imobilita. Jeho zapojení a zprovoznění, upevnění všech senzorů pohybu a podobně bylo záležitostí na několik desítek minut. Mrzelo nás, že si nemůžeme jet tak spontánně zablbnout, když máme zrovna volno, ohromit klienta, právě se u nás zrovna zjevil a tak podobně.

Naštěstí Vám můžeme s radostí oznámit, že se nám ve spolupráci s Etneterou podařilo spustit unikátní VR ateliér, kde naše hračičky konečně našly důstojné místo. Ateliér byl cvičně spuštěn na začátku prosince a podle pověřených osob, které ho obsluhují, se tam zatím dveře netrhly.  Jedná se zároveň o velmi specifický prostor, který je určen jak zvědavcům z našich řad, tak velkou měrou také našim klientům, pro které tu teď před Vánoci máme připravenou speciální VR seznamovací akci, kde si budou moci virtuální realitu osahat pomocí geniálního kreslícího programu.

A jako třešnička na dortu bude fungovat VR galerie, do které se všechny počiny klientů budou ukládat, a můžete si je ve virtuální realitě prohlédnout. Celé je to zatím ve zkušebním provozu, ale pevně doufáme, že se VR ateliér osvědčí a stane se pevnou součástí našeho pracovního prostředí a že se nám s jeho pomocí podaří vymyslet spoustu užitečných věcí.